Kas labāks: medus vai cukurs?

Cukurs un medus ir diezgan līdzīgas lietas. Abus šos produktus mēs izmantojam kā saldinātājus dažādiem ēdieniem un dzērieniem. Lai arī tie var šķist diezgan līdzīgi, tie ir arī ļoti atšķirīgi.

Cukurs, kā zināms, tiek ražots no dažādām izejvielām un to dara cilvēki, savukārt medus ir dabas produkts kuru ražo bites. Jau izsenis šie produkti ir bijuši lietoti dažādos veidos, bet medus ir ne tikai saldinātājs, tas tiek lietots arī kā dabas ārstniecības līdzeklis.

Ja cukura galvenā īpašība ir salduma piedošana ēdieniem un dzērieniem, tad medus tiek plaši izmantots gan lielāku gan mazāku slimību ārstēšanai paralēli kā saldinātājs. Medus tiek lietots gan tīrā veidā gan kā piedeva dažādiem citiem līdzekļiem. Piemēram, medus ar pienu ir sena tautas recepte gan iesnu gan nopietnāku slimību ārstēšanai. Arī medus ar melno rutku un līdzīgi tā lietošanas veidi ir gana populāri tautā.

Ja jāizvēlas labākais, ir grūti to izdarīt, jo kopējā skatījumā, tie ir dažādi produkti. Medus ir dārgāks, līdz ar to, izmantot to ikdienā pie tējas, ne visi var atļauties. Tāpat, to nedrīkst lietot pārlieku daudz, jo tas var radīt sliktas sekas. Šis ir gana spēcīgs līdzeklis kura pārmērīga lietošana var radīt dažādas komplikācijas, protams, tas pats attiecas arī uz cukuru. Neviens no šiem produktiem nav domāts, lai to ēstu ar karotēm, bet karotīte medus dienā ir gan veselīga gan liels kārums bērniem un pieaugušajiem.

Parasti, cukuru izmantojam ikdienā, bet medu, ne gluži īpašos gadījumos, bet retāk. Katrs var cukuru aizstāt ar medu, bet nekas slikts nenotiek arī lietojot cukuru. Kamēr viss ir mēra robežās, abi produkti ir labi. Medus, protams, ir veselīgāks par cukuru, bet jums nav jāizvēlas viens vai otrs. Varat lietot to, kas tajā brīdī liekas labāks. Medus var aizstāt cukuru jebkurā situācijā, bet bez medus, nekas slikts ar mums nenotiks. Cukurs gan nesniedz tik daudz laba mūsu organismam, bet arī tas var tikt lietots bez pārlieku lielām bažām.